9.10.2009

Milí čtenáři,
ano, vynořily se jisté spekulace, že s Jedilandem už je ámen a že si tu žádný autor už neškrtne. Není tomu tak. Jediland sice přešel do režimu medvěda brtníka v zimě, ale ještě neumřel! Stále nám můžete posílat své příběhy. Musíte samozřejmě počítat s tím, že aktualizace nebude tak blesková jako před lety. Zní to zvláštně, že? Před lety. Pokud se pročtete až k nejstarší novince, zjistíte, že příští rok Jediland oslaví své 10.narozeniny. Jediland už tu pro vás je skoro celých 10 let! A to je přeci důvod, abyste mu nějaké ty stařecké manýry odpustili, ne?
A protože se medvěd brtník na chvilku probral, přináší vám miniupdate.
William pokračuje ve své Misi Gefalania, Loupák Anko nám rozebrala pocity Dartha Vadera v kratičkých Emocích zkázy a Obi-Wana ve Zlomeném muži. A na závěr povídka, kterou můžete najít i na stránkách Lady Vader, ale pokud jste byli příliš líní se tam proklikat, přinášíme vám ji ještě jednou přímo zde: Čekání na zázrak.
Užívejte si podzimu a zůstaňte nám věrní.

Vaši medvědi brtníci:

Yanna & Tess & Lea


30. 6. 2009

Inu, je to potvrzeno. Jediland vychovává spisovatele. (Oni se tedy vychovávají hlavně sami, ale pst! Nikomu to neříkejte!)
Po loňském úspěchu v Ceně Karla Čapka byl nyní Johnakovi vyšla jeho první samostatná kniha. To, že se jedná o military scifi, tady myslím nikoho nepřekvapí...

A o čem tato kniha je?
„Lidé osídlili už před staletími vzdálený sektor galaxie pojmenovaný Hirano, vytvořili mezihvězdné státy a navázali kontakt s jinými mimozemskými druhy. Jenže lidé vždy zůstanou lidmi, a tak když Astonská unie a Ballingtonské společenství nezávisle na sobě objeví soustavu bohatou na vzácné suroviny, ani jedna ze stran se jí nechce vzdát. Na porvrch vybublávají staré křivdy a nevraživost a co začalo původně jako diplomatický sport postupně přerůstá ve vojenské zastrašování pomocí válečných lodí. Celá situace se pomalu vymyká kontrole.

,Válka je pokračováním diplomacie nediplomatickými prostředky.'
Carl von Clausewitz“

Křest knihy bude v sobotu 4.7. na Festivalu fantazie, item též prodej a autogramiáda. Gratulujeme k prvnímu literárnímu dítěti a ať se množí!

Ostatní autory zlehka upozorňujeme, že Cena Karla Čapka bývá pravidelně vypsána každý podzim a nic nebrání tomu, aby se o ni také pokusili ;)

Yanna & Lea & Tess


27.5.2009

Už je to opravdu dlouho, co byl poslední update, a všichni víme, který pašerák za to může!
Po té, co se ale Tess dozvěděla, že jí nakopáním hrozí už i Chuck Norris, nezbylo jí, než tvrdě zapracovat, a připravit k updatu aspoň ty nejočekávanější věci:
Vyhodnocení letošní Yodovy vánoční soutěže včetně všech povídek a výstup z letošního workshopu na Sconu 2009. K obojímu se dostanete také přes stránky Soutěže.
Ano, ještě nám zbývá nějaký materiál na další update. Neodvažuji se žádat o trpělivost, ani nic slibovat... no, nechte se překvapit ;)

Yanna & Lea & Tess


26.12.2008

Kdysi dávno se Yanna probrala z podzimního spánku a povídá:
"Já chci nějakou dokonalou romanci. Ještě jsme nic takového neměli."
Ostatní členové posádky mírně pochrupovali a nekladli žádný odpor. Yanna proto nabyla značného sebevědomí a jistoty a přemýšlela dál...
"Mezi hlavními postavami to musí jiskřit tak, že by z toho zkratoval i C-3PO."
Její Padawan v rozespalosti vyjádřil souhlas, pravděpodobně nevnímaje, o čem že to Yanna vlastně mluví. Pašerák sladce chrupkal dál. Yanna zmožena náročným přemýšlením na moment opět usnula, ale brzy se probudila, strhla z Ley přikrývku a vyklopila na zem zásuvku, ve které spala Tess. Na to zmizela jako vítr směr koupelna a nechala své dvě společnice rozespale mžourat na letmo načrtnutý vzkaz:

Měly bysme už vyhlásit tu soutěž, jestli ji chceme. Čekám vaše připomínky k tématu, na kterém jsme se prozatímně usnesly minule, to jest: „Dokonalá romance“. Uznávám, že toto téma nemusí být nutně lákavé a schůdné pro mužskou část autorstva. I když rozhodně bych ráda viděla, jak se s tímto tématem vypořádá takový Johnak nebo Champbacca. Taky bych ráda, aby bylo jasné, že mě nikdo neošulí nějakou jednou letmou pusou v lodním výtahu, kde zrovna vypadl proud, zatímco se mi bude snažit vnutit výčet stovek nepřátel, které jeho úžasný hlavní hrdina/hrdinka úplně bez pomoci zlikvidoval(a) svým super originálním světelným mečem, který kromě čepele skrývá i sklápěcí lůžko, vrtnou věž a sadu náhradních ponožek na dva měsíce. A v tomto mě klidně můžete citovat.

Lea, jak je jejím zvykem, vyjádřila souhlas a opět usnula, uzmuvši pašerákovu přikrývku. Tess tak nezbylo než se vydat za Yannou.
"Ty, a nemůže bejt dokonalá romance třeba i... k lodi, jako? Protože třeba já svou loď MILUJU!"
Kromě hlasitého zvuku sprchy se neozývala žádná odpověď.
"A jak to tu někdy jiskří..." pokračovala v monologu Tess. Na chvíli se odmlčela a pozorovala přebíhající světýlka.
"Nebo třeba plyšovej ewok. Takový děti některý milujou svýho plyšovýho ewoka... nebo banthu. Nebo..."
Přerušilo ji prudké otevření dveří. Yanna si zuřivě sušila vlasy ručníkem a cedila mezi zuby:
"Já. Chci. Dokonalou. Romanci."

Tedy dobrá, vážení a milí,

Jediland tento rok vyhlašuje

* * * Yodovu Vánoční soutěž * * *

S tématem

"DOKONALÁ ROMANCE"

Pravidla účasti (Pozorně pročíst!):

1) Zaslat povídku v maximálním rozsahu 10 stran (Word - velikost písma 12).
2) Povídka se nesmí zároveň účastnit žádné jiné podobné soutěže.
3) Každý autor smí zaslat pouze JEDNU původní povídku! Každý podvod (např. zasílání povídek z různých adres pod různými jmény) bude odhalen. Pokud bude psáno více povídek od různých autorů na jedné instalaci MS Word, je povinné tuto skutečnost oznámit. V případě nedodržení pravidel bude autor vyřazen ze soutěže.
4) Zasláním své povídky do soutěže automaticky dáváte souhlas k jejímu zveřejnění na těchto stránkách a to bez nároku na honorář.
5) Povídky zasílejte elektronickou poštou pouze a JEDINĚ na adresu yoda@jediland.cz. Nezapomeňte uvést své jméno (případně přezdívku, máte-li nějakou), pod kterým chcete, aby byla povídka zveřejněna, kontaktní poštovní adresu a do předmětu zprávy napište: Yodova vánoční soutěž.
6) Uzávěrka je 28. února 2009. Povídky došlé po tomto termínu budou zařazeny mezi nesoutěžní.
7) Vaše povídka musí mít název, který pokud možno nebude kopírovat název tématu soutěže. Je to kvůli pozdějšímu snadnému rozlišení jednotlivých povídek.
8) Povídka by neměla mít drsnější rating než 15+ - chodí sem i mladiství.

POKUD VAŠE POVÍDKA NESPLNÍ PODMÍNKY, NEBUDE DO SOUTĚŽE ZAŘAZENA !!!

V brzké budoucnosti se můžete těšit na další povídkový update. Jen až bude trochu času. Představte si, někteří lidi mají mezi svátky volno! Ti se mají...

Yanna, Lea & Tess17.11.2008

Přišla domů z práce, neudržela oči, šla na Jediland omluvit se, že update nebude, přečetla si v Guestbooku, že se na něj lidi těší, sedla a udělala ho...
Tedy, vážení, víte, kolik se nám sešlo tematických povídek? Ani jedna :(
Je to trochu problém, protože teď opravdu nevíme, jestli po loňském, na účast velice slabém ročníku, máme vyhlašovat i letos Yodovu vánoční soutěž. Potenciální autoři, ozvěte se do Guestbooku ať víme, jestli to nemáme nechat radši rok odpočinout... ale byla by to škoda, kdybyste viděli, co máme připraveno za ceny (konec přemlouvání).
No ale každopádně tu máte očekávaný update :) Můžete si přečíst: dokončení Ackbarovy volné trilogie Život přepravcův - Vzpomínky na perlu od Ackbara, pokračování Mise Gefalania, začátek nové povídky od Torli Toulavý padawan a můj výtvor - báseň Armáda.
Tímto vyškrabujeme zbytky, takže pokud máte něco slušného v šuplíku, zkuste poslat. Zatím užívejte.

Slibotechna: Milý Ježíšku... ne, teda, opravdu budeme hodné. Třeba já slibuju, že konečně napíšu tu povídku o začátku rebélie na Corelii. A taky bych měla konečně napsat Sestry. A taky sakra ty nový stránky. Holt je teď trochu moc práce. A budu si čistit zuby a pokusím si uklidit pracovnu! Jako vážně.


Yanna & Lea & Tess21.8.2008

Ufff… odfukuje Tess po náročném dnu, týdnu i měsíci.
Vážení, jak slíbeno, tak uděláno! Srpen nám ještě ani nekončí a už zde máte mohutný update.
Ale, po právě řečeno, to, že je update právě dnes, má svůj důvod.
Právě dnes je to čtyřicet let ode dne, kdy Československo obsadila vojska států Varšavské smlouvy. A 28. října bude devadesát let od vzniku Československé republiky. Proto vyhlašujeme téma Republika (pro zájemce možno i Impérium či Říše). Nejedná se o soutěž. Přijímáme jakékoliv povídky bez omezení, které splní následující podmínky:
- budou publikovatelné
- jejich hlavním tématem bude cokoliv, co má něco do činění se vznikem libovolného státu (říše, republiky, impéria) nebo státního zřízení, se zrodem demokracie či bojem za demokracii; téma je hodně volné
- budou zaslány na adresu fanfic@jediland.cz nejpozději do 15. 10. 2008
Povídky budou uveřejněny 28. 10. 2008

A co vás čeká v dnešním updatu? Johnakova povídka Povinnost, další pokračování Života přepravcova od Ackbara, začátek Williamova dílka Mise Gefalania, další kapitola k povídce Hudebník kouzla a Ať tě provází Síla a čtyři nové kapitoly Střetu osudů.
Nakonec ještě doplnění loňského workshopu na Sconu - povídka Zachraň si svou sestru od San & company.
Užívejte.

A nezapomeňte - co nevidět bude na CSWU vyhlášena soutěž o Zlatého Ysalamriho.


Yanna & Lea & Tess31.7.2008

Vážení a milí (a stále věrní) příznivci!

Hora popela, již si sypu na hlavu, je vysoká téměř již jako Mount Everest. Ano, je to jen a jen moje chyba.
Tedy nemyslím války, světová ropná krize a to, že jste zmokli, ale vaše dlouhé předlouhé čekání na update. Ne že by materiálů bylo málo; naopak, je ho celkem dost, dokonce tolik, že se do současného updatu všechen nevejde (další update slibuji do konce srpna, přísahám!)
Takže co vám nabízíme dnes:
Yodova vánoční soutěž... eh... no, neuspěla. Přišly nám pouze tři příspěvky, proto jsme se rozhodly nehodnotit. Na druhou stranu všechny příspěvky byly velice podařené, takže aspoň kvalita převážila nad kvantitou. Všechny příspěvky si můžete přečíst na stránce letošní soutěže. Na stránce soutěží vás též čeká výstup z workshopu na letošním Sconu.
To je pro dnešek vše, ale nebojte se a očekávejte věcí příštích.

Tess (Yanna & Lea v pozadí, třímajíce devítiocasé kočky)


23.12.2007

Vážení a milí,

Jediland si, jako každý rok, dovoluje vyhlásit

* * * Yodovu Vánoční soutěž * * *

Pro větší pestrost si i letos můžete vybrat ze dvou následujících témat:

"MAŠKARÁDA" a "PŮLNOC - KONEC SVĚTA"

Pravidla účasti (Pozorně pročíst!):

1) Zaslat povídku v maximálním rozsahu 10 stran (Word - velikost písma 12).
2) Povídka se nesmí zároveň účastnit žádné jiné podobné soutěže.
3) Každý autor smí zaslat pouze JEDNU původní povídku! Každý podvod (např. zasílání povídek z různých adres pod různými jmény) bude odhalen. Pokud bude psáno více povídek od různých autorů na jedné instalaci MS Word, je povinné tuto skutečnost oznámit. V případě nedodržení pravidel bude autor vyřazen ze soutěže.
4) Zasláním své povídky do soutěže automaticky dáváte souhlas k jejímu zveřejnění na těchto stránkách a to bez nároku na honorář.
5) Povídky zasílejte elektronickou poštou pouze a JEDINĚ na adresu yoda@jediland.cz. Nezapomeňte uvést své jméno (případně přezdívku, máte-li nějakou), pod kterým chcete, aby byla povídka zveřejněna, kontaktní poštovní adresu a do předmětu zprávy napište: Yodova vánoční soutěž.
6) Uzávěrka je 29. února 2008. Povídky došlé po tomto termínu budou zařazeny mezi nesoutěžní.
7) Vaše povídka musí mít název, který pokud možno nebude kopírovat název tématu soutěže. Je to kvůli pozdějšímu snadnému rozlišení jednotlivých povídek.

POKUD VAŠE POVÍDKA NESPLNÍ PODMÍNKY, NEBUDE DO SOUTĚŽE ZAŘAZENA !!!

Mezi svátky se dále můžete těšit na klasický povídkový updatík. Myslíme na vás, materiál máme, nemáme čas.

Yanna, Lea & Tess


25.11.2007

Chce to trochu více pravidelnosti, že ano... ale jak slíbeno, tak splněno. Tady máte další várku čtiva.
Nejdříve je to záležitost, která nám poněkud proklouzla z minulého updatu - Ackbarův Život přepravcův. Dále začíná nová povídka Hudebník kouzla, dalším dílem pokračuje Střet osudů, je zde i pokračování povídky Ať tě provází Síla a nakonec zveřejnění příspěvků do letošního ročníku o Zlatého Ysalamrie (na téma zákulisí Epizody IV) - Rebelové od Tess a Umřelé hvězdy svit od Sammael.
Před Vánoci můžete počítat ještě s jedním malinkým a roztomilým updatem, v jehož rámci bude vyhlášena Yodova vánoční soutěž. Howgh.

Yanna, Tess & Lea


1.10.2007

Po nesnesitelném čekání jste se konečně dočkali. Sypeme si popel na hlavu, že to tak dlouho trvalo, ale je to hlavně tím, že jsme si říkaly, že další update už proběhne do nového kabátku, ale práce na něm se protahují, takže už vás nemůžeme dlouho mučit. Konečně se také nashromáždilo pár věcí, které stojí za zveřejnění, takže tady je máte. Snad vás to inspiruje k tvorbě a bude zase materiál na další updaty. :)
V první řadě je tu takový bonbónek pro milovníky Sester s názvem Nepřiměřený zásah. Znalcům jistě dojde, čeho se tato krátká povídka týká.
Přidáno pokračování Spícího slunce, Star Marše a dokončení Mistra Síly. Na vaše krční tepny zaútočí Johnakovy upírské Hell Wars a bránice vám snad polechtá Ještěrka.

Yanna, Tess & Lea


18.4.2007

Zdravíčko vespolek!

Tak jsme tady zase. Prosím bouřlivé ovace ;-)
Co se častosti updatů týče, panuje přímá úměra - čím víc nám posíláte svá díla, tím častěji je update! Je pravda, že také někteří z nás, třeba Tess, šli do sebe a dodali dlouho slibovaná díla. Ano, je zde další pokračování Sester! A když už v tom psaní byla, tak dodala i dlouho slibované pokračování Doby změn, Stezky klamu.
Dále se můžete kochat dalším pokračováním Spícího slunce, Mistra Síly a povídky Ať tě provází Síla. A jestli se vám zdá divné Proč se Thrawn vrátil tak nejste sami a můžete si přečíst co si o tom myslí Lady Ice.
No a co nakonec? Na letošním Sconu proběhl další z oblíbených workshopů - a vy se můžete podívat na některé z jeho výstupů. Bude pokračováno.
No a nakonec - můžete si stáhnout Impérium ruky a Vzpomínku.

Yanna, Lea, Tess & obi.811


19.2.2007

Neplánovaný bonusový update!

Na Pragoconu proběhl kromě již tradičního vyhlášení výsledků Yodovy vánoční soutěže neméně tradiční workshop. Přes nízkou účast, nebo možná právě díky ní, přinesl něco nového. Jedno téma, sedm účastníků; sedm vymýšlelo, jeden psal, dva kreslili. A výsledek - jedna povídka s pěti ilustracemi. Výsledek můžete posoudit tady.
A poučení? V sedmi lidech nejde psát. Ale dá se to zkusit :-)

Yanna, Lea, Tess & obi.811


7.2.2007

Ahojte všichni,

ocitli jsme se v novém roce a všichni tradičně doufáme, že bude lepší než všechny předchozí, že bude naprosto výjimečný, a přinese nám ty nejbáječnější zážitky a zkušenosti, na které budeme vzpomínat po zbytek života. Snad i Jediland čekají výjimečné povídky a příjemné změny. To ovšem záleží i na vás, protože jste to hlavně vy, kdo přispíváte svými literárními díly a také dopisy. Napište nám, co máte na Jedilandu rádi a co se vám naopak nelíbí, jak často ho čtete a co od něj čekáte do budoucna. Zajímají nás naši čtenáři, dejte nám o sobě vědět.
Mnohé z vás možná zajímá, jak dopadla naše vánoční soutěž, zvláště ty, kteří do ní zaslali svou povídku a nebyli na letošním Pragoconu při vyhlašování. Tak teď už i vy se dozvíte, jak že to vlastně dopadlo, v sekci Soutěže.
Teď k dnešním přírůstkům. Přinášíme vám pokračování Spícího slunce, Mistra Síly, Ať tě provází Síla, Star Marše. Torli si na vás vyzkouší svou prvotinu Vzpomínka a ještě tu máme novinku od Jennifer Bickley: Impérium ruky.


Ke stažení: Dopis o Hvězdě smrti, Vánoční přání, Žoldák.

Yanna, Lea, Tess & obi.811


15.12.2006

Milí čtenáři,

prosincový update s sebou jako obvykle přináší:

* * * Yodovu Vánoční soutěž * * *

Tentokrát jsme se rozhodli vám to aspoň maličko zpestřit, a proto si můžete vybrat ze dvou následujících témat:

"PRÁZDNINY" a "ZÁMĚNA"

Pravidla účasti (Pozorně pročíst!):

1) Zaslat povídku v maximálním rozsahu 10 stran (Word - velikost písma 12).
2) Povídka se nesmí zároveň účastnit žádné jiné podobné soutěže.
3) Každý autor smí zaslat pouze JEDNU původní povídku! Každý podvod (např. zasílání povídek z různých adres pod různými jmény) bude odhalen. Pokud bude psáno více povídek od různých autorů na jedné instalaci MS Word, je povinné tuto skutečnost oznámit. V případě nedodržení pravidel bude autor vyřazen ze soutěže.
4) Zasláním své povídky do soutěže automaticky dáváte souhlas k jejímu zveřejnění na těchto stránkách a to bez nároku na honorář.
5) Povídky zasílejte elektronickou poštou pouze a JEDINĚ na adresu jediland@seznam.cz. Nezapomeňte uvést své jméno (případně přezdívku, máte-li nějakou), pod kterým chcete, aby byla povídka zveřejněna, kontaktní poštovní adresu a do předmětu zprávy napište: Yodova vánoční soutěž.
6) Uzávěrka je 15.ledna 2007. Povídky došlé po tomto termínu budou zařazeny mezi nesoutěžní.
7) Vaše povídka musí mít název, který pokud možno nebude kopírovat název tématu soutěže. Je to kvůli pozdějšímu snadnému rozlišení jednotlivých povídek.

POKUD VAŠE POVÍDKA NESPLNÍ PODMÍNKY, NEBUDE DO SOUTĚŽE ZAŘAZENA !!!

Soutěž máme vyhlášenou, a tak můžeme přejít k prosincovým přírůstkům mezi povídkami. Jsou jimi pokračování Mistra Síly, Spícího slunce, Temného císaře a povídky Ať tě provází Síla, nově přibylo Vánoční přání od Beren Dall, Dopis o Hvězdě smrti od Lizzie Milward a na závěr Tessina výherní povídka Žoldák.
To by bylo asi tak všechno. Přejeme vám krásné svátky, naberte co nejvíc Síly :) do dalšího roku a posílejte nám povídky do naší soutěže!


Ke stažení: Obi-Wan dobrodruh, Začátek konceYanna, Lea, Tess & obi.811


16.11.2006

Je vám v listopadu zima? Pořiďte si domů vysoce výhřevného Wookieeho!

To jste se lekli, co? Ne, nezbláznili jsme se, jen řešíme otázku, jak přežít zimu v co největším teple (tak jako jsme v létě řešili otázku, jak se nacpat do mrazáku). Zatím jsme skončili u tlustých ponožek a termosek s čajem. Tedy někteří z nás.
A pro všechny lidičky zalezlé v teple tu je Jediland s listopadovým updatem. Spící slunce vás asi vyloženě nezahřeje, ale snad vás zaujme natolik, že zapomenete, že vás zebou palce u nohou. Totéž platí i o dokončeném příběhu Obi-Wan dobrodruh.
Jemným způsobem (pod pohrůžkou uřknutí a uříznutí obou chodidel) se nám podařilo přimět Dartha Sarthannuse k dodání další kapitoly Legend temnot. Užijte si ji, neboť je pravděpodobné, že autor dřív nebude chodit, než dodá další.:) Nově přibyly povídky Ruka Thrawnova: Penelope od Jennifer Bickley a Začátek konce od Vanguard, které pro vás přeložila Thriin. Pokračuje nám Mistr Síly a pro oplzlíky Star Marš.

Hezky se bavte!


Ke stažení: Hvězda smrti


Stále rozpracováno: Sestry, Oběti okolností, Síla osudu.


Yanna, Lea, Tess & obi.811


16.10.2006

Vítejte u říjnového updatu!

Tentokráte tu máme dvojici českých novinek. Jsou jimi: Obi-Wan dobrodruh od čím dál oblíbenější Beren Dall, která nám pomalu aspiruje na konkurentku psavého Johnaka Wheeliaka, což je samozřejmě jen dobře, neboť zdravá konkurence člověka dokáže vybičovat k lepším a lepším výkonům, z čehož budou mít prospěch čtenáři. :) Dále nám přispěl Champbacca povídkou na pokračování se zajímavým názvem Spící slunce. A když jsme u příběhů na pokračování, tak je tu v Jedi sekci další díl nekonečného a oplzlého Star Marše, v imperiální sekci Mistr Síly a jedna novinka Hvězda smrti od Geralda Tarranta, který pro vás přeložila Sammael.

Ke stažení: Romance o třech rytířích, krásné panně a zlatém amorkovi, Já a moje druhé já, Útěk z Nar Shaadda

Stále rozpracováno: Sestry, Oběti okolností, Síla osudu.


Yanna, Lea, Tess & obi.811


13.9.2006

A jsme tu zas!

A to znamená další várku čtiva. Českými novinkami jsou: Já a moje druhé já od LostForever a Útěk z Nar Shaddaa od Taharia Helkelimbiona. Dokončení se dočkala vynikající romance O třech rytířích, krásné panně a zlatém amorkovi, opět pokračuje Mistr Síly a Star Marš a slíbená Síla osudu.
Příjemnou zábavu a nezapomeňte psát, co se vám líbí za příběhy!

Ke stažení: Střet osudů, Zpověď

Na čem budeme pracovat v nejbližší budoucnosti: Sestry, Oběti okolností, Síla osudu.

Yanna, Lea, Tess & obi.811


11.8.2006

Vítejte u srpnového updatu!

Nebudeme to prodlužovat a vrhneme se rovnou na to. Dneska tu pro vás máme dokončení Střetu osudů, pokračuje nám fan fikce O třech rytířích, krásné panně a zlatém amorkovi, Mistr Síly a svou novinku Zpověď vám představí Johnak.
Příště už se na 100% můžete těšit na pokračování Síly osudu!

Ke stažení: Střet osudů, Princezna, Setkání v lese

Yanna, Lea, Tess & obi.811


29.6.2006

Milí a zlatí čtenáři,

po neskutečně dlouhé nucené pauze jsme tu konečně opět s updatem. V prvé řadě došlo k menšímu přídavku v sekci "Pár slov" o některých lidech, kteří se podílejí na tvorbě našich stránek. Nově přibyly obrázky obiho.811, Chimery_ally a Raume. Za vytvoření lichotivých portrétů děkujeme Tanace!!!
Příběhů se nám tentokrát urodilo dost v temné sekci. Novinku Mistr Síly nám zaslal Imperator, Chimera_ally přeložila další část Střetu osudů a Beren Dall, která se v Yodově vánoční soutěži umístila na 2.místě, přispěla novinkou O třech rytířích, krásné panně a zlatém amorkovi.
V Jedi sekci přibyla povídka Princezna od Darth Sarthannuse, povídka Ať tě provází Síla od Shaaky a Setkání v lese od Petra "Harmoniky" Soldáta.

Ke stažení: Timy, Věnování

Yanna, Lea, Tess & obi.811


29.3.2006

Vítejte u březnového updatu!

Zima už snad konečně odtáhla a my se můžeme těšit na čím dál teplejší a slunečnější dny. Pro případ, že by naše očekávání byla příliš optimistická a venku to pořád ještě nebylo na procházky, máte tu pořádnou hrst příběhů. Dnes přidáváme první část nové kapitoly Temného císaře, spolu s ním o vaši přízeň bude soupeřit další pokračování Střetu osudů a z hlubin zapomnění jsme vydolovali také Ztracené světlo. Přibyla nová kapitola Star Marše a svou prvotinu nám poslali Carth Onasi: Timy a Shaaky: Ať tě provází Síla!. V poslední řadě je tu taky něco od Yanny. Jmenuje se to Věnování.

Příjemné počtení! A taky se běžte proběhnout ven, jestli je tam pěkně a vy právě nemarodíte! Vyfoťte a pošlte nám třeba první jarní květenu, když se vám bude chtít. :o)


Ke stažení: Yodovy noci, Sienarův kontrakt

Stále ve výrobě: Temný císař, Síla osudu, Oběti okolností, Sestry, Legendy temnot.


Yanna, Lea, Tess & obi.811


28.2.2006

vše nejlepší v únoru!

Konečně vám můžeme prozradit výsledky naší soutěže na téma "Kalamita", jejíž vyhlášení proběhlo na Pragoconu. Téma jste zvládli různě zdatně. Někdo ho pojal velice konkrétně, někdo abstraktně a někdo se k němu ani nepřiblížil. Kritéria, podle kterých jsme hodnotili, byla následující: v prvé řadě to byla kvalita příběhu, potom vypravěčská obratnost a vystižení tématu a nakonec také pravopis. Pokud jste zvědaví, jak to celé dopadlo, navštivte sekci Soutěže.
Na Pragoconu 2006 také proběhl již tradiční literární workshop. Některé exempláře si můžete přečíst zde.

Únorový update přináší pokračování Temného císaře, novinku Sienarův kontrakt od Lorda Nyaxe a Indy se vás pokusí pobavit Yodovými nocemi.

Ke stažení: Uskutečněný sen

Na čem se pracuje: Temný císař, Síla osudu, Oběti okolností, Sestry.

Příjemnou zábavu!


Yanna, Lea, Tess & obi.811


19.1.2006

Ahojte,

S lednovým updatem je tu zároveň i uzávěrka vánoční soutěže. Odteď už neposílejte žádné soutěžní příspěvky, pouze povídky do běžného updatu.
A co že se nám po Novém roce urodilo? Máme tu pokračování Temného císaře, Síly osudu, novinku Uskutečněný sen a taky Sestry.

Ke stažení: kompletní Zóna


Yanna, Lea, Tess & obi.811


16.12.2005

Hezký prosinec,

Stalo už se takovou naší tradicí, že každým rokem vyhlašujeme:

* * * Yodovu Vánoční soutěž * * *

Nejinak tomu bude i letos. Můžete brousit své tužky, naleštit klávesnice a pustit se do psaní. Téma letošní Yodovy vánoční soutěže totiž zní:

"KALAMITA"

Pravidla účasti (Pozorně pročíst!):

1) Zaslat povídku v maximálním rozsahu 10 stran (Word - velikost písma 12).
2) Povídka se nesmí zároveň účastnit žádné jiné podobné soutěže.
3) Každý autor smí zaslat pouze JEDNU původní povídku! Každý podvod (např. zasílání povídek z různých adres pod různými jmény) bude odhalen. Pokud bude psáno více povídek od různých autorů na jedné instalaci MS Word, je povinné tuto skutečnost oznámit. V případě nedodržení pravidel bude autor vyřazen ze soutěže.
5) Zasláním své povídky do soutěže automaticky dáváte souhlas k jejímu zveřejnění na těchto stránkách a to bez nároku na honorář.
6) Povídky zasílejte elektronickou poštou pouze a JEDINĚ na adresu obi.811@cswu.cz (kdo to nechápe, toho Tess napraví světelným mečem). Nezapomeňte uvést své jméno (případně přezdívku, máte-li nějakou), pod kterým chcete, aby byla povídka zveřejněna, kontaktní poštovní adresu a do předmětu zprávy napište: Yodova vánoční soutěž.
7) Uzávěrka je 15.ledna 2006. Povídky došlé po tomto termínu budou zařazeny mezi nesoutěžní.
8) Vaše povídka musí mít název, který pokud možno nebude kopírovat název tématu soutěže. Je to kvůli pozdějšímu snadnému rozlišení jednotlivých povídek.

Kromě vyhlášení soutěže tu jsou opět i dnešní přírůstky mezi příběhy. Síla osudu, Star Marš a dokončení Johnakovy Zóny

Ke stažení: Druhá šance a Poustevník


Yanna, Lea, Tess & obi.811


24.11.2005

Ahojte!

Zalíbila se mi lidová moudra a přísloví, tak vám jich tu opět trojici nechám k zamyšlení či pobavení:

Slova jsou jako včely - mají med i žihadlo.

Mnoho výborných nápadů zemřelo cestou na psací stůl.

Člověk lehce zakopne o kámen, který mu spadl ze srdce.K příběhům dnes stručně. Imperiální sekce: Temný císař, Střet osudů; Jedi sekce: Zóna, Star Marš, novinky Druhá šance a Poustevník. Sekce Odkazy byla mírně aktualizována.

Ke stažení: Vyvolená

Toť vše. Nashle za měsíc!


Vaše Yanna


18.10.2005

Zdravím vás!

Dneska začneme trochu netradičně. Objevila jsem dvě taková moudra, o která jsem se s vámi rozhodla podělit. To první je o příbězích. A i když se nemusí nutně týkat příběhů zde uvěřejněných, rozhodně potěší:

Moudré příběhy mají v sobě cosi magického. Mohou pomoci uzdravit. Jsou balzámem na duši, která touží po bezpečí, štěstí a harmonii.

A pak tu mám něco, z čeho můžeme čerpat my všichni:

Když vám vnucují linkovaný papír, piště na něj napříč.

A teď už vám konečně prozradím, co najdete v dnešním upatu. Imperiální sekce dnes zaznamenala přísun rovnou dvou kapitol Síly osudu. V Jedi sekci přibyly dvě kapitoly Johnakovy Zóny, jedna kapitolka Star Marše, nová česká fan fikce s názvem Vyvolená a pak začátek nového příběhu na pokračování od Seven s názvem Hon na Obi-Wana Kenobiho. Jak už napovídá název, jedná se o příběh humorně laděný.
Jana Jirásková mírně přepracovala své Rivaly, takže kdo chce, může si je přečíst znova a pídit se po případných odlišnostech.

Ke stažení: Rivalové

Bavte se!


Vaše Yanna


16.9.2005

Hola hej!

Prázdniny jsou sice fuč, ale Jediland vám tuhle bolístku pofouká a nabídne vám k tomu svoje příběhy. Nejdříve ale chceme upozornit všechny soutěživé, že pořadatelé letošního Koprconu vyhlásili povídkovou soutěž o hodnotné SW ceny s názvem O zlatého Ysalamirie. Účast v soutěži není podmíněna účastí na samotném conu, takže soutěžit mohou opravdu všichni. Podrobnosti byste měli najít jak v hotnews na CSWU, tak i na stránkách Koprconu.

Přejděme k přírůstkům v dnešním updatu. Tentokrát by tu bylo pokračování Star Marše, Zóny, vrátily se Oběti okolností, Přízrak a nově u nás najdete i příběh staršího data s názvem Tři ženy a anomálie od Dark Lady Diandry a Edika Amperjana.
V imperiální sekci úspěšně pokračuje Temný císař a Síla osudu.
Jo a už jsme se zmínili, že taky přibyla kapitola Sester?

Příště se můžete těšit například na pokračování Temného císaře a hlavně na zrekonstruovanou sekci Pár slov neboli informace o tvůrcích těchto stránek a lidmi na nich spolupracujících. Určitě se vám bude moc líbit!!!

Stáhnout si můžete: Dilema

Příjemnou zábavu!


Yanna, Lea, Tess & obi.811


10.8.2005

Vítejte čtenáři,

Nastal srpen a váš příděl povídek je tu. V sekci Jedi: Tessina starší povídka Dilema, Star Marš a další dva díly Johnakovy Zóny.
V imperiální sekci: Jana Jirásková dokončila své Rivaly, pokračuje Temný císař, Střet osudů a po dlouhé době se zase hlásí oblíbená Síla osudu od Llarian.


Stáhnout si můžete: Nástrahy Yodovy kuchyně

Užijte si to!

Vaši:

Yanna, Lea, Tess & spol.


17.7.2005

Co jsme slíbili, to plníme,

je tu červencový update a s ním pokračování skvělého sáhodlouhého Temného císaře. Jeho další kapitola nese název Ruka osudu. Na naléhání svých fanoušků dodal Darth Sarthanus další díl Legend temnot. Máme za to, že kdyby si našel čas a samozřejmě i chuť, začal by pomalu konkurovat i psaníchtivému Johnakovi. A to nejen kvantitou. Jak je vidět, fanoušci si umí to své vydupat, čímž chceme připomenout, abyste do našeho guestbooku psali své názory a ohlasy na Stopařku.
Pro milovníky humoru a malého zeleného mudrce jsou tu Nástrahy Yodovy kuchyně a již tradičně také naprosto šílený Star Marš. Chimera_ally pro vás navíc ke Střetu osudů přeložila něco, co jsme si dovolili nazvat Úvod do vongologie.

Stáhnout si můžete: Sebedůvěru

Příjemnou zábavu přejí:


Yanna, Lea, Tess & spol.


8.6.2005

Vítejte u červnového updatu,

Přinášíme vám poslední existující kapitolu Stopařky. Pokud se vám líbila a chcete alespoň trochu přispět k jejímu dokončení, pište své ohlasy do našeho guestbooku. Vaše vzkazy budou přeposlány autorce a snad se nám ji společně podaří přesvědčit, aby své skvělé dílko dopsala.
Narozdíl od výše zmíněné Stopařky je Temný císař povídkou dokončenou, ač neuvěřitelně rozsáhlou. Vy si dnes můžete přečíst další část.
Johnak Wheeliak má tento měsíc narozeniny. Rozhodl se vám proto prý darem věnovat rovnou tři nové kapitoly svého nekonečného seriálu Zóna. A my mu samozřejmě přejeme všechno nejlepší a hodně inspirace do budoucích eposů!
Minule vás údajně Wizrad svým Star Maršem dostatečně nešokoval, takže v dnešních dvou kapitolách přitvrdí. Slabší povahy a slušně vychovaní jedinci, ať se onomu dílku raději vyhnou oklikou přes imperiální sekci a přečtou si třeba Střet osudů o Yuuzhan Vonzích, Chissech a jiných podivných existencích.
Závěrem dvě novinky. Jednak od slovenské autorky, která si přezdívá Prue Halliwell, s názvem Marion a potom povídka Sebedůvěra od českého autora, píšícího pod jménem Ugy Garnt.

Pěkné počtení!

A abychom nezapomněli, můžete si stáhnout: Corsec!Ani hnout!, Diplomatické rozhovory, Nečekané skutečnosti, Tři ženy a nemluvně, Zrádce a povstáníYanna, Lea, Tess & obi.811


17.5.2005

Zdravím všechny milovníky příběhů,

přestože na mě těžce dolehla ztráta člena rodiny, rozhodla jsem se, že Jediland musí navzdory všem ranám osudu žít dál. Zvláště teď, kdy všichni netrpělivě čekají, až se otevřou kinosály, a oni zasednou do křesel, aby si vychutnali poslední film uzavírající ságu Star Wars. Tento update však chci speciálně věnovat dvěma lidem. Jeden z nich si ho už přečíst nemůže, ale ten druhý ano. Nesmírně si ho vážím za všechno, čím je a co pro mě v těžkých chvílích udělal. Dnešní update patří jemu a všem mým drahým přátelům. Jediland tu vždycky bude hlavně kvůli vám a pro vás!

A teď už tedy k dnešním příspěvkům. Začneme v imperiální sekci. Opět je tu Stopařka, také začátek nové kapitoly Temného císaře nesoucí název Nový nepřítel a navrch Zrádce a povstání v překladu od Sammael.
Johnak nezklamal a vychrlil pro vás do světlé sekce další díl své Zóny. Nově se k nám také přistěhovalo několik následujících příběhů od Tanaky Taher’ai a Dark Lady Diandry: Diplomatické rozhovory, Corsec!Ani hnout!, Tři ženy a nemluvně a s nimi i rozsáhlý Wizradův Star Marš. Úplně na závěr je tu ještě novinka od Amazonah s názvem Nečekané skutečnosti. Celkem tedy dnes 9 příspěvků!!! Příjemné počtení vám dnes za všechny z Jedilandu přeje:

vaše Yanna


10.4.2005

Hezký duben všem,

žádné aprílové žertíky se nekonají, je tu update! Měsíc se s měsícem sešel a na vás čekají opět vaše oblíbené příběhy. A když říkám oblíbené, myslím tím především Stopařku, která se nám pomalu chýlí k poslední dopsané kapitole. Ale nebojte se. Ještě 2x v updatu bude a kdo ví? Třeba se mezitím podaří autorku přesvědčit k napsání dalších kapitol. První část Temného císaře také dospěla ke konci. Z českých autorů přispěla Jana Jirásková svými Rivaly. V imperiální sekci dnes všichni tedy zažijete bohatou sklizeň.
Příjemné počtení vám přejí:


Yanna, Lea, Tess, obi.811 & všichni naši externí spolupracovníci... :o)


11.3.2005

Milí naši čtenáři,

pokud vás březen nezahnal za kamna, či jste nezapadli za ústřední topení, právě teď se před vámi otevřela stránka s novinkami o dnešním updatu. A že toho dnes není málo!
Nejdříve ze všeho určitě vy všichni, co jste nebyli na Pragoconu, hoříte nedočkavostí zvědět, jak dopadla naše vánoční soutěž. To už si teď tedy konečně přečtete v sekci Soutěže. Autoři obdrželi takovéto Leou navržené diplomy, ceny a navrch nějaký ten pamlsek.
Na Pragoconu po udělení cen proběhl náš malý literární workshop, jehož výsledek je vám tu také k dispozici. A tečku za obojím udělá Střelec, který nedal jinak, než že nám pošle svůj report. Má ho tu tedy mít!
A kolik se nám dnes urodilo přeložených povídek? Hrst by jich tu byla. Tak kupříkladu všichni milovníci Stopařky si dnes přijdou na své v dalších 2 nových kapitolách.
Naše zoufalé volání po nové překladatelské krvi se doneslo až ke sluchu kernela32, který ochotně souhlasil, že se připojí k našemu externímu překladatelskému týmu, a hbitě se chopil pokračování skvělé povídky Temný císař, kterou od nynějška budete díky němu opět pravidelně vídat mezi updatovanými příběhy. Tímto ho vítáme do svých řad!
Chimera_ally, kterou stejně jako naši Tess sklátila chřipka, nezahálela a bacilům navzdory překládala Střet osudů. Ano přátelé, i k takovým obětem Jediland inspiruje!
Tak to by bylo pro dnešek vše. Že ještě ne? Že jsme vám ještě něco slíbili? Ano, něco se mi matně vybavuje... Začíná to na S... Ale jo. Jsou to SESTRY!

Stáhnout si můžete: K tomu nedojde.

A tady někde ještě přibude jedna malá anketka...


Yanna, Lea, Tess & obi.811


11.2.2005

Vítejte u únorového updatu!

Vánoční soutěž je uzavřena, už do ní žádné příspěvky neposílejte, je to zbytečné! Vyhlášení už brzy na letošním Pragoconu.
Bez dlouhého otálení se vrhneme rovnou na dnešní povídky. Pokračuje nám Síla osudu od Llarian, Stopařka od Shezan, Oběti okolností od Dorothy Moore a v pokračování Jak mistři Jedi tráví svůj volný čas se dočtete, jak to dopadlo, když se Yoda věnoval pletení. Raume přeložila novinku s názvem K tomu nedojde od Angely Jade. Na konec si necháváme dvě kapitolky Johnakovy Zóny.
Užijte to ve zdraví!


Yanna, Lea, Tess & obi.811
13.1.2005

Ahojte všichni!

Jediland díky vaší návštěvnosti úspěšně načal pátý rok své existence. Ano, vážení a milí čtenáři, je tomu opravdu tak. Už to společně táhneme celé čtyři roky!

Pár podrobností k soutěži: Uzávěrku jsme posunuli na konec ledna, takže máte ještě čas přispět. Zároveň všichni účastníci soutěže, kteří zašlou smysluplnou povídku, budou mít 50% slevu na vstupném na letošní Pragocon, kde proběhne vyhlášení a také jeden z našich tradičních workshopů. Jste srdečně zváni. Vy všichni, kteří máte zájem se aktivně workshopu účastnit, přihlašte se na Tessin mail: _tess@centrum.cz a do předmětu napište "workshop". Kompletní informace najdete v aktualizované sekci Soutěže.
Podrobnosti o samotném Pragoconu najdete na stránkách: http://www.mensa.cz/mensa.cz/site/skupiny/terminus.html.
Potom ještě jedna drobnost. Po odeslání soutěžní povídky by vám měl do 2 dnů přijít potvrzovací mail. Pokud se tak nestane, ozvěte se! Stačí nechat vzkaz a kontakt v guesbooku.

Tak a teď už konečně k dnešním příspěvkům. Ani tentokrát nechybí dvě kapitoly Síly osudu od Llarian. Zuby si na vás brousí už 5.kapitola Rivalů Jany Jiráskové. Naprosto krásně nám eskaluje děj Stopařky od Shezan a po dlouhé době se také vrací Oběti okolností. A ještě dvě novinky: začátek povídky Kyle Katarn: Vzestup a pád a v povídce Jak mistři Jedi tráví svůj volný čas se dozvíte, jak je na tom kupříkladu takový mistr Yoda s pečením. Co si však necháváme na závěr, jsou výtvory z koprconovského workshopu, které s odstupem času působí ještě vydařeněji. Bavte se.

Ke stažení: Cesta deníku, Deník senátorky, Dobrý začátek, Odmítám, Pravdivé lži, Závan minulosti a Zločin a trest.


Yanna, Lea, Tess & obi.811


17.12.2004

Buďte pozdraveni,

Omlouváme se za zpožděný update, způsobený technickými problémy. CSWU a s ním i Jediland už jsou přestěhovány a vše by mělo postupně fungovat jako dřív. Teď už tu však máme něco mnohem důležitějšího. Vyhlašujeme totiž 2.ročník:

* * * Yodovy Vánoční soutěže* * *

Soutěžní Téma stejně jako u prázdninové soutěže vymyslela Lea a zní:

"PŘEDSEVZETÍ"

Pravidla účasti (Pozorně pročíst!):

1) Zaslat povídku v maximálním rozsahu 6 stran (Word - velikost písma 12).
2) Povídka se nesmí zároveň účastnit žádné jiné podobné soutěže.
3) Každý autor smí zaslat pouze JEDNU původní povídku! Každý podvod (např. zasílání povídek z různých adres pod různými jmény) bude kvůli jedinečnosti stylu každého autora stejně odhalen. Pokud bude psáno více povídek od různých autorů na jedné instalaci MS Word, je povinné tuto skutečnost oznámit. V případě nedodržení pravidel bude autor vyřazen ze soutěže.
5) Zasláním své povídky do soutěže automaticky dáváte souhlas k jejímu zveřejnění na těchto stránkách a to bez nároku na honorář. 6) Povídky zasílejte elektronickou poštou pouze a JEDINĚ na adresu rknob@email.cz (kdo to nechápe, dostane světelným mečem za uši). Nezapomeňte uvést své jméno (případně přezdívku, máte-li nějakou), pod kterým chcete, aby byla povídka zveřejněna, kontaktní poštovní adresu a do předmětu zprávy napište: Yodova vánoční soutěž.
7) Uzávěrka je 16.ledna 2005. Povídky došlé po tomto termínu budou zařazeny mezi nesoutěžní.
8) Vaše povídka musí mít název, který pokud možno nebude kopírovat název tématu soutěže. Je to kvůli pozdějšímu snadnému rozlišení jednotlivých povídek.


Nuže, počasí už nikoho ven moc neláká, takže si můžete udělat pořádný hrnek dobrého čaje (třeba Tessina oblíbeného karakčového) a pustit do psaní soutěžní povídky, nebo si přečíst nějakou tu fan fikci, třeba právě Johnakovu Zónu nebo Ziřin dodatek k workshopu z Pragoconu. Raume pro vás přeložila další povídku od Seven s názvem Zločin a trest a také Odmítám od Jane Jinn. A ještě tu v Jedi sekci najdete přeložený Dobrý začátek od Apache. Nováčkem mezi českými autory je Tyna Rose. Její autorské kvality můžete posoudit v povídkách Cesta deníku, Deník senátorky a Závan minulosti.
V imperiální sekci na vás čeká nová skvělá povídka od Chimery_ally s názvem Pravdivé lži, navíc pro vás Chimera přeložila začátek povídky Střet osudů od Boba DeFranka, major vás potrápí svým Dilematem zodpovědnosti, Darth Sarthanus vám po dlouhé době povypráví o Legendách temnot. V překladech si vás dnes opět stopne oblíbená Stopařka od Shezan a to rovnou ve dvou nových kapitolách a opět podlehnete Síle osudu od Llarian.

Stáhněte si minulé novinky: Pravda o smrti Obi-Wana, Co dál?, Vzpomínky, Post Union, Zatoulaná zvířátka a domácí mazlíčci, Trápení s komlinky, Opuštěný a Velké prádlo.
Tak to byste měli od nás k Vánocům. Hezky se bavte.


Yanna, Lea, Tess & obi.81101.10.2004

Milí čtenáři,

všichni už určitě netrpělivě čekáte na výsledky Velké prázdninové soutěže. Tož tedy dobrá, tady to máte! Soutěžní povídky si můžete přečíst a stáhnout stejně jako tomu bylo i u loňské vánoční soutěže. Vítězové budou brzy kontaktováni emailem ohleně výběru a předání cen. GRATULUJEME a ještě jednou všem děkujeme za účast !!!
V sekci Soutěže najdete také první zpracované příspěvky z avalconovského workshopu organizovaného Tess.
A teď už k dnešním běžným novinkám. Darth Zira nám zaslala moc pěknou povídku Pravda o smrti Obi-Wana. Pokračuje Johnakova skvělá Zóna a také Dilema zodpovědnosti od Majora. Lady Nikol se odvážila poslat nám své kratičké dílko Co dál?, také Milwa Barring dodala své první dva příspěvky Vzpomínky a Post Union.
Co se týče překladů, tak Raume pro vás přeložila další krátké příběhy od Seven: Zatoulaná zvířátka a domácí mazlíčci, Trápení s komlinky, Opuštěný a Velké prádlo. Tentokrát se toho pro vás nashromáždilo spousta. A přestože se nekoná pokračování Síly osudu ani Stopařky, věříme, že vám vše velkou měrou vynahradí příspěvky ze soutěže. Však jsme jejich přečtení, hodnocení a zpracování věnovali všichni mnoho času.

Z minula ke stažení: Možnost volby od Vypress.

Užívejte si čtiva a (ježi)babího léta.


Vaši:
Yanna, Lea, Tess & Obi.811 (ten, co to všechno po vás opravoval)01.09.2004

Ahoj po prázdninách!

No dobře, nebudu vám připomínat, že vám skončily prázdniny (ale skončily, kišky, kiš!). Především ale skončila naše prázdninová soutěž a všichni, kteří zaváhali a nic neposlali, se určitě připravili o skvělé výhry.
My teď pilně čteme a hodnotíme. Vaše fantazie zapracovala a v příbězích se kradlo kdeco. Ať už to byl majetek hmotný či nehmotný. Kradly a loupily se cenné ingoty, tajná zařízení, dokumenty, Yodova hůlka, celá planeta, ba i celé hygienické příslušenství císařské koupelny. A kdo že to kradl? Kradli Povstalci, vysocí hodnostáři i bezvýznamní zlodějíčci, mladí historici a padawani, kradl i Qui-Gon s Obi-Wanem, spolu s Padmé a kapitánem Panakou, a někde se zjistilo, že se vlastně nekradlo vůbec.
A shodou okolností bylo také v uplynulých dnech Yanně ukradeno drahé kolo, což sem sice tak úplně nepatří, ale když už je řeč o krádežích... Existuje však jistá teorie, že to kolo ukradli Yuuzhan Vongové, takže to možná není úplně od věci.

Přejděme tedy k dnešním příběhům. Podle očekávání vás nemine pokračování Síly osudu od Llarian, novinka od Vypress s názvem Možnost volby, Dilema zodpovědnosti od Majora (zdá se, že si všichni libují v zapeklitých názvech) a očekávanou novinkou je také začátek Johnakova mamutího eposu Zóna. Užívejte čtiva a těšte se na výsledky soutěže.

Z minula ke stažení: Moucha, Když se kruh uzavře, Co skutečně řekli, Dopis ze záhrobí, Kilt, Otec, Souboj výmyslů a Světlá stránka Maula.


Yanna & Lea & Tess01.08.2004

Mrazákové vydání!

Horka posledních dnů nás zahnaly do lednice. Je to tak. Schoulené na mrazáku jsme pro vás překládaly a připravovaly update. Sice nám chvílemi zamrzala náplň, ale stačilo na pár vteřin vystrčit ruku z mrazáku a zase rozmrzla a ještě se stihla opálit.
Tak tedy, přátelé, co se pro vás v dnešním mrazáku urodilo? Začneme tím nejoblíbenějším: pokračování čím dál napínavější Síly osudu od Llarian, Stopařka od Shezan, Obětí okolností od Dorothy Moore, Jana Jirásková pro vás napsala další kapitolu Rivalů a také pro vás máme dvě krátké a vcelku letní povídky Moucha a Když se kruh uzavře od Christiny Leißl, které pro vás přeložila naše nová překladatelská výpomoc pro německý jazyk - Jan Faltys, čímž ho mezi sebou vítáme. Zároveň se na vás obracíme s žádostí, pokud znáte nějaký dobrý německý server se Star Wars povídkami, napište nám o něm, abychom naši posilu mohli plně zaměstnat. A další posilou při překládání byla Raume, která pro vás přeložila několik povídek od Seven: Co skutečně řekli, Dopis ze záhrobí, Kilt, Otec, Souboj výmyslů a Světlou stránku Maula.

Opět připomínáme, že stále probíhá naše Velká prázdninová soutěž. Některé vaše příspěvky už dorazily, ale ještě jich není mnoho. Největší nápor očekáváme koncem srpna, ale raději to příliš neokládejte a posílejte vaše dílka už teď. Už se na ně moc těšíme!

Ke stažení novinka z minula: Nejslabší! Máte padáka!


Yanna & Lea & Tess01.07.2004

Vypukly prázdniny a dovolené!

A co že je tu dnes nového? Síla osudu od Llarian dnes pokračuje celými třemi (!) novými kapitolami, jsou tu opět i Oběti okolností od Dorothy Moore, čeká na vás oblíbená Stopařka od Shezan se dvěmi novými kapitolami a je tu i jedna móc pěkná imperiální hříčka Nejslabší! Máte padáka! od Jany Jiráskové a do sekce soutěže byla konečně dodána i workshopová tvorba Darth Ziry z Pragoconu.

Ke stažení: Si-ana Tome Aru - Vzpomínej od Seven, Přerod od Chimery Ally.

Na závěr pro zajímavost žebříček vámi oblíbených příběhů. Zde jsou stupně vítězů za červen:

1.Síla osudu
2.Přerod
3.Stopařka

Užívejte čtiva a léta plnými doušky a nezapomeňte, že stále probíhá naše velkolepá prázdninová soutěž plná zajímavých cen. Pište, piště, pište!


Yanna & Lea & Tess01.06.2004

Vše nejlepší ke dni dětí!

A to nejen těm, co jsou dětmi věkem, ale všem hravcům a hračičkům, kterým není nijak na překážku věk vylučující je z této kategorie.

* * * Velká prázdninová soutěž * * *

Díky velkému úspěchu naší vánoční soutěže jsme se rozhodly opět udělat radost sobě i vám a vyhlašujeme další soutěž pro všechny psavce. Tentokrát pro vás téma vymyslela Lea a to zní:

"NEJVĚTŠÍ LOUPEŽ V GALAXII"

Pravidla účasti:

1) Zaslat povídku v maximálním rozsahu 6 stran (Word - velikost písma 12).
2) Povídka se nesmí zároveň účastnit žádné jiné podobné soutěže.
3) Každý autor smí zaslat POUZE jednu povídku! Veškeré snahy o podvod (např. zasílání povídek z různých adres pod různými jmény) budou dříve či později stejně odhaleny (každý z vás má velmi osobitý styl vyjadřování a slovní zásobu, takže není příliš obtížné rozlišit, které povídky psala jedna osoba) a autor bude ze soutěže bez milosti diskvalifikován. Stejně tak budou vyřazeny povídky, které nedodrží některé další z výše uvedených pravidel.
4) Povídky zasílejte elektronickou poštou pouze na adresu: rknob@email.cz a nikam jinam!!! Nezapomeňte uvést své jméno (+ případnou přezdívku, máte-li nějakou), kontaktní adresu a do předmětu zprávy napište: Velká prázdninová soutěž.
5) Uzávěrka je 31. 8. 2004. Povídky došlé po tomto termínu nebudou do soutěže zařazeny.

Prosíme, dbejte všech pravidel. Usnadníte nám hodnocení vašich prací a ušetříte si zklamání. A nezapomeňte, že každá správná povídka by měla mít název!
Vítězové se mohou těšit na věcné ceny v podobě knížek a jiného harampádí. :o)


A co že si to dneska můžete přečíst? Takže novinkami jsou: Si-ana Tome Aru - Vzpomínej od Seven, Přízrak od Sharon Nuttycombe a Přerod od české autorky říkající si Chimera Ally. Pokračování se konečně dostalo i Stopařce od Shezan, a to rovnou tří (!) nových kapitol, což jistě za to čekání stálo. Také minulá novinka Síla osudu od Llarian dnes úspěšně pokračuje, dále Oběti okolností od Dorothy Moore a nakonec teda ty, Sestry, no. Dvě kapitoly tentokrát.
Připadá vám to snad málo, plantážníci?

Ke stažení: Všechno má svůj konec, Skandál v chrámu Jedi a Prach jsi a v prach se obrátíš

A teď už jen zasílejte své postřehy a připomínky.


Yanna & Lea & Tess01.05.2004

Přejeme vám pěkný květen!

A přinášíme vám zase nějaké čtivo. Nejdřív ale koukněte na obrázek z únorového workshopu na Pragoconu, který na netu objevila Tess.
Tentokrát si můžete přečíst pokračování Obětí okolností od Dorothy Moore, Temného Císaře od Brendona Wahlberga a novinkami jsou krátké příběhy Všechno má svůj konec od Dorothy Moore, Skandál v chrámu Jedi od Seven, Prach jsi a v prach se obrátíš od Yanny a hlavně naprosto skvělý a napínavý nový příběh na pokračování Síla osudu od německé autorky, která si říká Llarian. Snad vám prozatím vynahradí čekání na další díly Stopařky. Příznivci imperiálního čtení dnes tedy mají hotové žně.
Na závěr samozřejmě nesmím zapomenout na další dvě kapitoly Sester, jinak byste nás prý sežrali.

Ke stažení: Zkrocení senátorky a Štvanec

Pište, komentujte, chvalte, nadávejte. Náš guestbook je vám plně k dispozici.


Yanna & Lea & Tess02.04.2004

Milí čtenáři,

Tak jste rozdýchali aprílový žertík a teď zase vážně jako vždy. Obětem infarktu z našeho vtípku posíláme do nemocnice symbolickou kytičku útěchy.
K vaší jistě nemalé radosti vám dnes přinášíme další dvě(!) kapitoly vašich oblíbených Sester. Také je tu jedna novinka od Dorothy Moore s názvem Zkrocení senátorky a po nevýslovně dlouhé době také pokračování Oddanosti Padawana od Katie. A v imperiální sekci tentokrát taky aspoň něco a to příběh s názvem Štvanec od Naoko Yano. Sice toho tentokrát není příliš mnoho, ale snad tento nedostatek bohatě vynahradí výše zmíněné kapitoly Sester.

Ke stažení tentokráte nic, neboť minule byla jen samá pokračování.

Yanna & Lea & Tess


26.02.2004

A je to za námi!

První jedilandovská soutěž skončila a byla se všemi náležitými ceremoniemi a prodlužovaným napětím vyhlášena na letošním Pragoconu. Vítězové dostali krásné diplomy a různé ceny, jako například tuhle anebo tuhle. Nám osobně se soutěž a práce na ní moc líbila a hodláme si v budoucnu zase něco podobného zopakovat, stejně jako i literární workshop, který se konal hned vzápětí po vyhlášení vítězů Yodovy vánoční soutěže. Co přinesl Jedilandu Pragocon a také všech 11 soutěžních povídek si můžete přečíst a stáhnout v sekci Soutěže. Přidaly jsme i zbytek výtvorů koprconovských 10 vět.
A ještě tu máme pár dalších novinek. K vaší jistě nezměrné radosti uveřejňujeme dvě nové kapitoly Sester. Další budou brzy následovat. Pak je tu také pokračování Ztraceného světla od Cassie a Obětí okolností od Dorothy Moore.
Závěrem vám všem děkujeme za účast v soutěži a workshopu a přejeme mnoho nápadů do budoucna. Nenechte se odradit, pokud jste tentokrát nevyhráli! Trénujte a pište, určitě budete mít zase příležitost se zúčastnit nějaké naší další akce.

A ještě ke stažení: Johnakových 20 důvodů a humorný Voyager vs. Dítě Síly.

Yanna & Lea & Tess


15.01.2004

Vítáme vás na Jedilandu v novém roce!

Jestlipak už jste stihli přečíst ten náklad povídek, co jsme vám připravily o Vánocích? Musíme pochválit všechny, co se pilně činili a psali povídky do Yodovy vánoční soutěže. Jejich dílka se teď pečlivě hodnotí a zpracovávají, aby ta nejlepší mohla být slavnostně oceněna a případně přečtena na Pragoconu 2004. Abyste si však ukrátili čekání, a také, abyste zjistili, co všechno pro vás připravujeme na Pragocon, můžete nahlédnout do nové sekce Soutěže, kterou pro vás připravila Tess a kde se také dostanete k našim vlastním mimosoutěžním povídkám V předvečer vánoční a Wanoce.
Dalšími novinkami tu jsou: začátek první kapitoly povídky Temný Císař od Brendona Wahlberga a také někomu už známá povídka Voyager vs.Dítě Síly od Petra Říhánka. A v neposlední řadě též 20 důvodů od Johnaka.

A teď už si můžete stáhnout minulé novinky:
120 vteřin, Artefakt, Diktátor, Nástroj duše, Podraz, Společnými silami, Spravedlnost, Madona, Rozcestník, Venuše, Znovuzvolení, Z pekla.

Těšíme se na vaše ohlasy a podnětné návrhy v Guestbooku.

Yanna & Lea & Tess


8.11.2003

*** Vánoční nadílka na Jedilandu! ***

Tímto vyhlašujeme Yodovu vánoční soutěž, které se může zůčastnit kdokoliv, kdo udrží v ruce psací náčiní, popřípadě se trefí do klapek na klávesnici. Podmínkou účasti je zaslat nám jednu (!) povídku na téma "VÁNOCE VE SVĚTĚ STAR WARS" v maximálním rozsahu 5 stran ve Wordu (a myslíme tím font velikosti 12, ne žádné pidipísmo!). Soutěž bude probíhat do 8.ledna (včetně) a vítězové budou vyhlášeni na Pragoconu 2004. Porota zasedne ve složení (jak jinak): Yanna, Tess a Lea a vyhrazuje si právo díla nesouvisející s daným tématem vyřadit či v případě nedostatku povídek soutěž zrušit. Nejlepší povídky budou opět uveřejněny na Jedilandu. Ve hře jsou samozřejmě i nějaké ty věcné ceny.

Své povídky můžete zasílat na tuto emailovou adresu.

A teď se podíváme na dnešní novinky. Ti z vás, kteří ještě nečetli povídky Aleše Harazima ve fanartu cswu, teď mají možnost přečíst si je u nás. Jsou to: Diktátor, Artefakt, Podraz a Spravedlnost. Dnes se také dočkáte dokončení Společnými silami. A dále tu najdete ještě vítězné povídky z Koprconu 2003: Madonu od Tarkish, Nástroj duše od Tess a Znovuzvolení od Darth Ziry. To ovšem STÁLE ještě není všecko. Nakonec tu máme povídky: 120 vteřin a Venuše od Mary Skywalker, Rozcestník od Tarkish, skvělé pokračování Legend Temnot od Darth Sarthanuse a povídka Z pekla od Darthie.

Tím dnešní výčet novinek končí a vy si můžete už jen stáhnout novinky minulé:
Exhument, Poslední z růží.

Na vaše ohlasy se těší:

Yanna & Lea & Tess


13.11.2003

Srdečné pozdravy všem,

Určitě jste si všimli, že update teď probíhá opravdu pravidelně. Musíme odčinit všechny ty odmlky, které jsme páchaly v loňském roce.
Na dnešek jsme si pro vás přichystaly novinku od Shan Taish, krátký příběh s názvem Poslední z růží, který jsme někde vyšťouraly. Také je tu předposlední kapitola příběhu Společnými silami od René Austen. Dále dlouhatanánský Exhument od Johnaka Wheeliaka a na závěr to nejlepší: 8.kapitola Sester.

Z minula ke stažení: Stupně smrti a Míra soudnosti

Na vaše ohlasy se těší:

Yanna & Lea & Tess


15.10.2003

Naši věrní čtenáři,

Jsme tu opět s dalším přídělem čtiva. Nejdřív ze všeho ale popřejeme k svátku všem Terezkám a hlavně té naší. :o) Hodně štěstí, Tess!
Dneska tu máme smutné Stupně smrti od Jainy Fel. Pokud byste snad po jeho přečtení měli depresi, dejte si čokoládu nebo horké kakao. A potom veselejší Míru soudnosti od Adamsitha.
Přidáváme pokračování Společnými silami od René Austen. Příběh už se chýlí ke konci. Zbývají jen 2 kapitolky, takže potom bude zase přibývat někde jinde. A ještě jsou tu Oběti okolností od poslední dobou oblíbené Dorothy Moore.
Zbývá už jen z minula ke stažení: Cena za poznání , Dragwars a Holocron
Na vaše ohlasy se těší:

Yanna & Lea & Tess


24.09.2003

Vše plyne, milí čtenáři,

uplynul tedy i nějaký ten pátek a my už vám zase přinášíme čtivo. V Guestbooku jste si žádali další veselé články a tak podobně. Ve skutečnosti jich není moc, ale něco jsme tentokrát objevily.
Začněme tedy novinkou od Tanyi Barker s názvem Drag Wars. Další novinkou jsou dva příběhy od české autorky, která si říká Mary Skywalker: 1) mírně depresivní Cena za poznání v Jedi sekci a 2) Holocron v imperiální sekci. A je tu samozřejmě také pokračování Společnými silami od Rene Austen.
Započal také překlad minule avizovaného Dark Emperora od Brendona Wahlberga. Každá kapitola má minimálně 30 stránek, takže to chvíli potrvá, než se tu objeví, ale určitě se dočkáte.
Z minula ke stažení Hodina pravdy.
Na vaše ohlasy se těší:

Yanna & Lea & Tess


9.9.2003

A je tu podzim, vážení!

Školákům a studentům vypukla škola, pro nás pracující se nic nezměnilo. Stejně tak Jediland je stejný. Nicméně, všimli jste si toho, jo? Jak pěkně ladí barvy Jedilandu s podzimem? Pastelové barvy, vůně spadaného listí, sem tam nějaké ty pavučinky, co se vysmejčí... Vdechujte to, přátelé, nasávejte podzimní atmosféru, máte to jen jednou za rok... Ani se nenadějete a z podzimu neucítíte nic, protože budete mít nozdry plné sladké vůně vánočního cukroví... Ale nepředbíhejme.

Konečně se po obšírném úvodu dostáváme k tomu, co je vlastně nového. Takže: pokračování oblíbených seriálů Společnými silami a Ztracené světlo. Také se urodila jedna novinka, jak už začíná být pomalu tradicí, opět od Dorothy Moore a tentokrát je to Hodina pravdy.
V imperiální sekci na vás čeká sáhodlouhé pokračování skvělých Legend temnot od Darth Sarthanuse.

Také je tu jedna smutná změna a to, že musíme odstranit příběhy, které se bohužel asi už nedočkají pokračování. Jsou to: Nejtěžší je loučení od Krystal Blaze, Pátrání po chlapci od Molly McGuire a bohužel i Taktická chyba od Kel. Nikoho to nemrzí víc než nás, protože jsme si daly práci s jejich překladem a teď nemůžeme z autorek vypáčit pokračování. Ostatní příběhy máme celé a také už budeme překládat jen ty, které budou kompletní.

A na závěr také jedna dobrá zpráva jako záplata za tu smutnou. Máme právo na překlad a uveřejnění skvělé šestidílné povídky Dark Emperor od Brendona Wahlberga, která se i na stránkách Force Netu těší velké popularitě. Imperialisti, máte se nač těšit!!!

Ještě ke stažení novinky z minula jako vždy

Vaše Yanna & Lea & Tess


20.8.2003

Zdar všem, co přežili vedra!

Přinášíme vám další malý update. Sice jsme tu měli takový malý vir v Guestbooku, ale jak nám výstižně napsal jeden z vás: Psi štěkají, ale karavana jede dál. A dál jede i Jediland.

Je tu slíbené pokračování příběhu Společnými silami, který se nám kvapem blíží ke svému závěru (celkem má 18 kapitol), dále novinka od Dorothy Moore s názvem Vstup do mého království. Jaksi jsme totiž zjistily, že jejímu příběhu Vítr změny předchází ještě několik dalších, takže jsme se k nim rozhodly vrátit, aby byl děj ve Větru změny lépe pochopitelný.
A v poslední řadě je tu pokračování Stínů Sithbullu od Adamsitha.
Již tradičně samozřejmě ke stažení minulé novinky.

Vaše Yanna & Lea & Tess


17.7.2003

Všechny vás zdravíme!

Zdárně jsme přežili Avalcon. Byl sepsán i kratičký report. A copak že to tu dneska máme? Dneska se nám urodil Johnak Wheeliak a jeho tři rozsáhlé povídky: Cesta, Rodina a Vyhlídka na smrt. Jak to tak vypadá, pomalu nám překoná i Sunny. Ještě je tu pokračování napínavého příběhu Ztracené světlo od Cassie a v imperiální sekci Taktická chyba od Kel. A samozřejmě minulé novinky ke stažení.
To by bylo pro tentokrát všechno, další dávka zase příště.

Vaše Yanna & Lea & Tess

[CNW:Counter]