Napadlo nás, že by bylo zajímavé uveřejnit alespoň některé ohlasy a dopisy, které se nám za dobu tvorby Jedilandu dochovaly. Vše to odstartovala upoutávka na cswu, pak už k nám lidi začali opravdu houfně chodit. Takže ještě jednou díky Wingy a celé CSWU!

-dam-


Dnes jsem na Wingyho upozornění navštívil Vaši stránku - dobrý jen tak dál textů v češtině není nikdy dost, alespoň pro nás, co neovládáme angličtinu. Díky a hodně zdaru. Provázej vás Síla - aspoň po webu.

(pozn. I takhle začínají přátelství. Tohle byl úplně první mail od -dam-a, pak přišel chat, Avalcon, Poetland...)Gabriel

Zdravím, prosím Vás,chtěl bych se dozvědět víc o JEDI. Fascinuje mě jejich vyrovnanost, moudrost, Síla,....! Myslíte, že je možné dosáhnout takové dokonalosti. Něco jsem poznal z filmu, ale chtěl bych vědět víc.

Síla s Vámi!Padmé (Czech Obi-Wan Fan Site)

Ahoj holky,
pokořme patriarchát ve Star Wars...:)))) Jsem ráda, že už nejsme jen já, Padmé a Darth Annaud. Máte krásnou stránku, ke čtení jsem se ještě nedostala, ale já to brzy napravím. Určitě se také objevíte v našich Links!Silver

Konečně jsem přelouskal celý Váš Jedi servřík. Musím uznat, že tam máte opravdu pěkné příběhy. Já si celou Druhou stranu vytiskl, doma četl a docela jsem se toho zažral. Bylo mi vysloveně líto, že to bylo utnuto tím dvanáctým dílem. Zrovna tak i Yannina 'ženská' povídka vypadá docela slibně - taky se těším na pokračování. A musím smeknout před Vaším překladem. Sice jsem nabízel výpomoc s překládáním, ale nasadily jste laťku tuze tuze vysoko a já nevím, zda na něco podobného budu mít. Ale přesto bych to příležitostně rád zkusil. Tak až budete něco mít, na čem byste mě vyzkoušely, ozvěte se.

(pozn. Samozřejmě, že jsme se Silverovi ozvaly a musíme dodat, že se zbytečně podcenil. Kvalitu jeho překladu můžete ocenit v příběhu Barvy.)Niikkii

Tož zdar Yanno a Leo!     Doslova "žeru" sci-fi a obvzlášť STAR WARS a strašně moc mě zajímá filozofie (jestli se to tak dá nazvat) Jedi. Myslím tím jejich zásady, kodex, podstatu víry v Sílu atd. Byla bych vám moc, moc, moc vděčná, kdybyste mi něco (cokoliv) poslali (třeba jen odkaz na nějakou stránku). Možná vám na oplátku přispěju příběhem. Mimochodem, Vaše stránky se mi líbí. Tak se mějte.D.S.

Netuším jak začít,abych se dostala k jádru podstaty a mohla Vám tak vysvětlit, proč jste toto vlastně obdržely! Přečetla jsem si "Něco o nás"na Jedilandu a vlastně posledních pár dnů žiju jenom příběhy,které jsou na JL zveřejněny.

V popisu sama sebe Yanna píše o vznešených rytířích Jedi, o touze po informacích z oblasti vztahů mezi padawanem a mistrem a mezi Jedii vůbec. Když jsem si tento úryvek četla, připadalo mi, jako bych poslouchala sama sebe! Když jsem E1 viděla poprvé, představovala jsem si pouto mezi učitelem a žákem jako nějaký suchý vztah plný pokory a nadřízenosti (na čež jsem ze svého okolí zvyklá), ale později jsem pochopila, že tento vztah se, spíše než pozemským vztahům mezi učitelem a žáky, podobá vztahu otce a syna. (Co se taky může čekat-dva lidé spolu tráví podstatnou část svého života, kdy se navzájem poznávají, učí se (alespoň v případě Qui-Gona a Obi-Wana) od sebe (jeden samozřejmě studiu podléhá více) a prožívají spolu různě "vzrušující" situace). Tím chci jenom říct, že mě povídky v tomto poznání velice pomáhají a budu vděčna za každou, která, jak doufám, časem přijde.

Sdílím názor, že ve svých životech Jedie a tudíž i onu mystickou Sílu hluboce postrádáme a myslím, že postrádáme i určité tajemno a ušlechtilost se kterou každý Jedi anebo Sith přicházejí. Věřím, že kdyby lidé chtěli-jak píšete, mohli by se nad sebou zamyslet a něco jako Sílu by určitě nalezli. (Při zakonzervovanosti a zvrácené filozofii nynějšího světa je tato myšlenka poněkud bláhová a víra v ní nejspíš nenajde v blízké budoucnosti uplatnění ( i v jiných kruzích ) ale.... kdo ví - Jak by řekl Yoda, "Stačí věřit!!!" Nevim jak Vy ale já věřim, že něco "hlubšího" nás určitě potká a potkat musí.

Mějte se tak,jak se chcete mít a PIŠTE a PIŠTE a rozšiřujte Vaše bezvadné stránky.

Vaše věrná čtenářka!!!