Chcete-li, zanechte nám vzkaz nebo pošlete Vaše vlastní fan fiction. Veškeré rady, dotazy a nápady uvítáme.

Můžete nás kontaktovat na těchto adresách:
Yanna - zejmanova@tiscali.cz
Lea - lpadawan@seznam.cz
Tess - _tess@centrum.cz

Nebo můžete použít tento formulář, ale nelze jím odesílat přílohy.

Pár slov stávajícím i budoucím autorům Fan Fiction:

  • Po delší zkušenosti s autory Fan Fiction a jejich příběhy jsme se rozhodly napsat vám pár svých tipů, návrhů a připomínek, které ulehčí práci nám, zrychlí uveřejnění vašich příběhů a do budoucna zlepší naši spolupráci.

  • V první řadě nám zasílejte pouze příběhy, které už jsou dokončené. Není příliš dobré, aby na stránce delší dobu "visel" nedokončený příběh. Stává se nám, že autoři začínají posílat příběh s tím, že ho brzy dokončí. Ale ruku na srdce - dokončí? Možná. Brzy? No...

  • Pamatujte, že je vždy dobré mít někoho, na kom svůj výtvor otestujete. Nazvěme ho třeba Prvním kritikem. Nehledě na přátelství, které Vás případně svazuje, požádejte ho/jí, ať Vám bez obalu řekne, co mu na Vašem díle připadá nepravděpodobné, nesrozumitelné nebo dokonce komické. Vyslechněte vše s chladnou hlavou (i když víme, že Vaše křehká duše tvůrce bude nejspíše trpět, ale klid, časem to strávíte)a snažte se své "chyby" (my přece víme, že to nejsou tak úplně chyby, to jen okolní svět nedokáže hledět Vašima očima) vyhladit. Na druhou stranu je také důležité vyslechnout, čím Vašeho Prvního kritika dílo zaujalo, neboť po samé negativní kritice už nejeden nebohý začínající autor mrštil svým perem/klávesnicí jako flintou do žita!

  • Snažte se psát nejlépe o tom, co znáte. Nepodceňujte čtenáře! Vycítí, že tápete v prostředí, které Vám není vlastní. Nepokoušejte se popisovat něco, co jste nikdy neviděli nebo nezažili! Když už nutně toužíte popsat např. nějaké zranění a jeho následky nebo ošetření, přečtěte si nejdříve alespoň příručku o poskytování první pomoci :-)) Nebyli byste ani první, ani poslední, komu by se podařilo vyléčit oblíbeného hrdinu, i když z lékařského hlediska už by byl dávno po smrti.Víme, že síla hrdinů spočívá i v jejich umění snášet bolest, jak fyzickou tak i duševní a přiznejme si, že se občas v jejich utrpení vyžíváme, abychom je pak mohli zase zbožňovat za to, že to vydrželi, ale nečiňme z jejich utrpení frašku.

  • Nyní upřeme svou pozornost na častou nešťastnou slabinu mnoha autorů - správný pravopis. Uvědomte si, že vaše dílo o vás mnohé vypovídá. To, že možná dokonale neovládáte pravopis, neznamená, že musíte mít své dílo samou hrubku. Jistě znáte někoho, kdo vám zkontroluje i/y, malá a velká písmena a další. Z nějaké té špatné čárky se nestřílí, stejně z občasné záměny mě a mně. Nicméně, v určitých zvláštních případech tolerujeme i závažnější pravopisné nedostatky (u velmi kvalitních, takřka dokonalých příběhů). Uvědomte si, že po vás někdo bude muset ten výtvor číst a pokud se bude zveřejňovat, také opravit, a ten někdo jsme my!

  • Dalším častým nešvarem je používání vulgarismů a amerikanismů (jedné nejmenované osobě jsme tak dlouho nahrazovaly "shit" přijatelnějším výrazem, až ho teď vidíme všude - ale co dělat, když jinak píše tak čtivě?) Chápeme, že vás americké filmy fascinují, ale tudy cesta nevede.

  • A poznámka z hlediska upravovatele textu pro webové stránky: Dodržujte odstavce a přehledné členění textu. Také zřetelně odlište změnu vypravěče, pokud k ní dochází. Vyhněte se neobvyklým textovým znakům a podobným nešvarům, jako například nahrazování uvozovek dvěma čárkami. A přehnaně se nevyžívejte ve změně sklonu a typu písma. Kdo se s tím má... šít? ;-D

  • Svá díla posílejte Yanně nebo Tess, doplněná o stručnou charakteristiku či shrnutí příběhu. Stačí pár vět!

  • Pokud se vám nějakou dobu po zaslání vašeho příběhu neozveme, buď jsme zavaleny, nebo jsme na vás zapomněly. Proto se případně taktně připomeňte. Když se nám váš příběh nebude líbit nebo nebude splňovat výše zmíněné podmínky, ozveme se vám i tak. Jeden odmítnutý příběh ale neznamená katastrofu, klidně zkuste další.

  • Mnoho nápadů a co nejméně spisovatelských "bloků" Vám přejí

Yanna & Lea & Tess